“Entropol Kitap” Doğdu!

Kendini “bilgi çağı şirketi” olarak tanımlayan Entropol Arge Ltd. Şti. yeni projesi Entropol Kitap’ı hayata geçirdi.

Doğaya saygılı olma ilkesi çerçevesinde hareket eden Entropol Kitap, yayıncılığın biçim değiştirdiği gerçeğine uygun olarak “gezegen tahribatını” asgari düzeye indirmek üzere, Türkiye’nin ilk profesyonel “sadece” çevrimiçi yayınevi olmayı hedefliyor.

Daha az ağaç kesimi

Entropol Kitap, gezegenin gerçeklerinin farkında… Bu yüzden basılı yayıncılık yapmayı düşünmüyor. Çünkü biliyor ki ağaç ölürse herkes ölür.

Daha çok okur

Klasik yayıncılıkta baskı ve stok maliyetleri nedeniyle kitap satış fiyatları belli bir barajın üzerinde olmak zorunda. Oysa dijital yayıncılık öyle değil. Entropol Kitap bu sayede daha ucuz kitap, daha erişilebilir kitap ve buna bağlı olarak da daha çok okur yaratmayı hedefliyor.

Daha çok yazar

Klasik yayıncılıktaki maliyetlerden ötürü yazarlara ödenen telif oranları düşük bir oranda kalmak zorunda kalıyordu. Entropol Kitap, yazarların hak ettiğini vermek istiyor. Entropol Kitap’ta baskıya maliyetleri yazara ödenmiş oluyor.

Düşük risk sayesinde yeni yazarlar / yeni eserler

Bir kitabı binlerce basmak ve depolamak yayıncılar için büyük risk. Bu yüzden kimi zaman çok değerli eserler dahi “satılmaz” kaygısıyla okurla buluşamayabiliyor. Entropol Kitap, “satılmaz” bariyerini kırmak istiyor. Düşük risk sayesinde edebiyatımıza yeni yazarlar ve eserler kazandırmak  daha mümkün olacak.

Yüksek kalite

Dijital yayıncılıkla bertaraf edilebilen pek çok maliyet, kitapları değerlendirecek olan pek çok editöre ödenebileceğinden, yayınlar daha dikkatle ve daha incelikli gözden geçirilebilecek. Eser kaliteleri yükselecek.

Entropol Kitap, bilgi çağının bilgi yayınevi… Bizi izleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir