YAZARLARA ÇAĞRI

Eminiz matbaalar da ilk etapta pek çok insana tuhaf gelmiş ve hatta çeşitli çevrelerce ona karşı çıkılmıştı.

Çevrimiçi yayıncılık da henüz kolaylıkla kabul ettiğimiz bir yayıncılık türü değil. Pek çok kimse kütüphanemizde duran kitapların yerini hiçbir şeyin tutamayacağını söylüyor.

Oysa alışkanlıklarımız şekil değiştiriyor, dünya yeni bir çağa adımını atıyor -ve tek yaşam alanımız olan bir gezegen olarak ele alınırsa-, yok edilen ormanlar nedeniyle kanıyor da. Entropol Kitap, Türkiye’nin ilk profesyonel çevrimiçi yayınevi. Doğmasının bir kaç amacı var: Çevreyi daha az tahrip etmek, okumayı ucuzlaştırmak, yayınlamayı kolaylaştırmak ve böylece Türk yazınına katkı sağlamak. Entropol Kitap, sıradan bir bireysel yayınlama platformu değil; profesyonel bir çevrimiçi yayınevidir. Belli bir kaliteyi hedeflemektedir. Vizyonu olan bir kurumdur.

Eğer eserlerinizin okurlarla buluşmasını istiyor ve bunu geleceğin yayıncılık formu olarak çevrimiçi yapmayı arzu ediyorsanız Entropol Kitap doğru adres. Eseriniz hakkında aşağıdaki form aracılığıyla bize bilgi verebilirsiniz.

Error: Contact form not found.

SIKÇA SORULAR SORULAR

Süreç nasıl işliyor?

Yayın sürecimiz klasik yayıncılıktan farklı değil. Yukarıdaki form aracılığıyla bilgisini vermiş olduğunuz eser hakkında sizinle temasa geçeceğiz. Eseri bize sağlamanız halinde editörlerimiz inceleyecek. Editörlerimizin onayı halinde ise sizinle sözleşme imzalayacağız ve yayın süreci başlayacak. Yayın sürecinde redaktörler kitabınızda düzenlemeler yapacaklar ve daha sonra kitabınızın dizgisi gerçekleşecek. Çok kısa bir süre sonra kitabınız tüm platformlarda satışa çıkmış olacak.

Yazara telif ücreti ödeniyor mu?

Şüphesiz en büyük emek yazara aittir; dolayısıyla tabi ki de ödenecektir. Klasik yayıncılıkta telif oranları düşüktür, çünkü kitapların baskı, dizgi, stok ve nakliye maliyetleri vardır. Bu maliyetler yüzünden kitapların fiyatı yükselir, satış miktarları düşer, yazara ise düşük oranda telif ödenir. Çevrimiçi yayıncılıktaki telif oranları klasik yayıncılıktan yüksektir. Kitaplar daha ucuz olduğundan, giderek artan akıllı telefon, tablet ve bilgisayar kullanıcıları sayesinde pek daha çok okurla buluşma şansına sahiptir.

Kitabımın satış miktarını takip edebilecek miyim?

Entropol Kitap yazarlarına aylık raporlar düzenleyerek gönderir. Her platformda ve hangi ülkede kitabın ne kadar okura ulaşmış olduğu kolaylıkla takip edilir.