En Gerçek Dünya – Soner Işıksal

Tür Edebiyat / Bilimkurgu öykü ISBN 978-605-85335-1-6
Adı En Gerçek Dünya Yazarı Soner Işıksal
Yayın Tarihi Şubat 2015 Dosya Türü EPUB
Sayfa Sayısı 76 Sayfa Boyutu (Akan Metin)
Editör Özgün Muti Fiyatı 9,90 TL

ŞİMDİ SATIN AL

Kitabımız aşağıdaki mağazalarda yer almaktadır.

Google Play
İdefix D&R iBookstore Babil CALIBRO
   
googleplay idefix DveR ibook babil

Kitap hakkında

Bilimkurgu öyküsü e-kitaptan okunur!

EnGercekDunyaKapak1400GIFTürkiye’nin ilk profesyonel “sadece” çevrimiçi yayınevi Entropol Kitap’ın ikinci yayını “En Gerçek Dünya”, yazar Soner Işıksal’ın duru bir anlatımla kaleme aldığı yedi bilimkurgu öyküsünü içeriyor.

“Artık sanatının önünde hiçbir engel kalmayacak. İstediğin bütün gözlemleri yapabileceksin. Bütün ödülleri toplayacaksın. O ikinci sınıf sanatçıların da, laboratuvardan çıkmadan insan modellediğini sanan bilim insanlarının da hepsinin canına okuyacaksın!”

Sanatı uğruna aşkı kurban eden bir android sanatçısının ızdırabı, distopik bir zamanda zekâ oyunları ile avutulan kalabalıklar, apokaliptik bir dünyada baba ve kızının tanıdık ilişkisi, gerçekliğin sorgulandığı politik oyunlar gibi konuları ile  gerçekliğin, ötekiliğin, umudun sorgulandığı bu öyküler; eleştirel dili ile okuyucuyu günümüzün karanlığı ile yüzleştiriyor, yine de geleceğe dair iyimserliği elden bırakmıyor.

“Atalarımız bize teşekkür etti.

Bu bostanlar, eskiden gökdelendi.”

Yazar hakkında

Soner Işıksal, 1986 yılında doğmuş, hayatının ilk 27 yılını İstanbul’da geçirmiştir. Meslek lisesinin ardından İÜ Elektronik Haberleşme Bölümü’nde ön lisans ve Boğaziçi Elektrik-Elektronik Mühendisliği’nde lisans öğrenimini tamamlamıştır. İTÜ Uçak-Uzay Mühendisliği’nde yüksek lisansını sürdürmektedir. Ankara’da yaşamakta ve Araştırmacı/Donanım Tasarım Mühendisi olarak çalışmaktadır.

Gölge e-dergi ve Kültür Mafyası’nda yayımlanan öykülerinin yanı sıra Açık Bilim ve Fabilog için yazdığı incelemeler bulunmaktadır.

Ege Evren’in babasıdır.

Kitabımız hakkında:

  • Goodreads Künyesi