Galaktik Tiyatro – Tevfik Uyar

Tür Edebiyat / Bilimkurgu öykü ISBN 978-605-85335-0-9
Adı Galaktik Tiyatro Yazarı Tevfik Uyar
Yayın Tarihi Şubat 2014 Dosya Türü EPUB, PDF
Sayfa Sayısı 134 Sayfa Boyutu 19cm x 24 cm
Kapak Tasarımı Computeink Fiyatı 9,90 TL
Google Play
İdefix D&R iBookstore Babil CALIBRO
 
googleplay idefix DveR ibook babil

Kitap hakkında

galaktiktiyatrokapakkucuk

Entropol Kitap’ın ilk yayını olan Galaktik Tiyatro, bilim ve bilimkurgu yazarı Tevfik Uyar’ın ikisi ödüllü altı öyküsünü içeriyor. Bu öykülerden her birisi gelecekte, alternatif tarihte ya da apokaliptik bir atmosferde kurgusal bir dünya inşa etmenin yanısıra, onun içindeki insanların duygu ve düşünce dünyalarını da ele alıyor, her durum ve koşula uyum sağlayan bu tuhaf canlıdan bahsetmeyi de ihmal etmiyor.

Tevfik Uyar’ın yazdığı “Fırıldak” adlı öykü bir uzaylı istilasını arka planına alan, aşk ve dostluk gibi insani halleri etkili bir biçimde kullanan, bir grup insan arasındaki karmaşık ilişkiyi tekinsiz, post-apokaliptik bir atmosfere ustalıkla yerleştiriyor.”

Türkiye Bilişim Derneği Öykü Yarışması Jürisi

“Bilimkurguda kararında aksiyon, derinliği tutturulmuş drama arayanlar ve bu anlatımı da mizahi bir dille tamamlayan yazını seviyorsanız, bu öyküler tam da size göre.”

Özgün Muti, Fabilog

Yazar hakkında

İTÜ Uçak Mühendisliği ve İKÜ İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programı mezunudur. Açık Bilim dergisinin kurucularındandır ve halen editörlüğünü yapmaktadır. Yalansavar adlı skeptik sitenin yazarıdır.

Türkiye Bilişim Derneği’nin düzenlediği geleneksel Bilim Kurgu Öykü Yarışması’na iki kez katılmış (2012 ve 2013), sırasıyla “Son Mektup” ve “Fırıldak” adlı öyküleriyle her ikisinde de 2.lik ödülü almıştır. FABİSAD’ın düzenlediği GIO ödüllerine göndermiş olduğu “Galaktik Tiyatro” adlı bilimkurgu öyküyle İthaki yayınlarından çıkacak olan yarışma seçkisine dahil edilmiştir. “Zamansız Apollonia” adlı öyküsü Matematikçiler Derneği’nin düzenlediği 5. Öykü Yarışması’nda “Dikkate Değer Öykü” unvanı almıştır.

Bilim yazarlığının yanısıra edebiyat alanında tür olarak öyküyü tercih eden Uyar’ın 2011 yılında Bizim Kitaplar’dan yayınlanmış “İz Odası” adında bir adet uzun öykü denemesi vardır. Halen İşletme Yönetimi doktorası yapmakta ve Sosyoloji lisans öğrenimi görmektedir.

Kitabımız hakkında: