Hata Kanunları – Akın Başal

Tür Edebiyat / Bilimkurgu öykü ISBN
Adı Hata Kanunları Yazarı Akın Başal
Yayın Tarihi Ocak 2016 Dosya Türü EPUB, MOBI
Sayfa Sayısı 202 Kapak Aşkın Güngör
Editör Aşkın Güngör, (Düzenleyen) Özgün Muti Fiyatı 9,90 TL
Google Play
     
googleplay

Kitap hakkında

HataKanunlari_Kapak400Yeni yüzyılda neler yaşayacağız?

Genetik teknoloji bizi ne kadar tehdit ediyor?

Peki, küresel ısınma? Dünyanın hızla kirlenmesi?

Mars için kimler savaşacak?

Evrendeki diğer akıllı yaratıklarla ne zaman irtibata geçeceğiz?

Peki, zamanda yolculuk? Robotlar?

Hata Kanunları Başal’ın çoğu Türkiye Bilişim Derneği’nin Bilimkurgu Öykü Yarışmasında derece almış (2002,3.lük-2004, 2.lik-2005,1.’lik ödülü) öykülerinden oluşan ve önümüzdeki yüzyıla edebiyat penceresinden ışık tutmaya çalışan bir öykü kitabı.

Yeni yüzyılı hayal etmek isteyenler için…

Yazar hakkında

1974 Bursa doğumlu olan Akın Başal ilk ve orta öğretimini Bursa’da tamamladı. İlk olarak Ege Üniversitesi Çeşme Meslek Yüksek Okulu Turizm Rehberliği bölümünü bitirdi. Ardından profesyonel turist rehberi olarak Bodrum merkezli Batı Anadolu turlarında 2 yıl görev aldı. Turizm sektörü kariyerinde ilerleyebilmek için 1997 yılında Çanakkale Üniversitesi Japonca Öğretmenliği bölümünde Japonca hazırlık sınıfı okudu.

1997 yılı sonlarında İstanbul’a yerleşti ve bir bankanın yeni açılan çağrı merkezinin kuruluş aşamasında bulunarak, ilk yıl müşteri temsilciliği, sonraki beş yıl takım lideri olarak çalıştı. Aynı yıllarda, 1998 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Latin Dili ve Edebiyatı bölümüne de devam ederek 2002’de mezun oldu.

2004 yılında tamamladığı askerlik görevinin ardından, eğitim danışmanı olarak önce çağrı merkezlerine yönelik eğitimlerde müşteri temsilcisi ve takım lideri yetiştirmekte rol aldı, ardından kişisel gelişim seminerleri vermeye başladı.

2005 yılından bugüne, 20 farklı ilde, 50’den fazla kuruma 10 farklı konuda yaklaşık 1500 gün seminer veren Akın Başal, Nisan 2012 tarihi itibariyle kendi adıyla (Akın Başal Eğitim Danışmanlığı ve Yayıncılık / www.akinbasal.com) sunmaya başladığı seminerlerde, 35 bin katılımcıdan edindiği tecrübelerini genç profesyonellerle paylaşmaya devam etmektedir. Özellikle “Zaman Yönetimi” ve “Yeni Kuşaklara Liderlik Etmek” eğitimlerinde uzmanlaşmıştır.
Kitaplarını yayımlamaya ilk olarak “ÇM’de MT Olmak” (Sistem Yayıncılık 2006) isimli kitabıyla başlayan Akın Başal, çağrı merkezi müşteri temsilcilerine özel yazılmış ilk Türkçe kaynağı sektöre kazandırdı. 2007 yılında, iş hayatının ilk yıllarındaki genç profesyoneller için temel stres yönetimini anlattığı “Stres Yapmayan Stres Kitabı” Crea Yayıncılık tarafından yayımlandı ve 3 baskı yaptı. (3. Baskı e-kitap olarak satışa sunulmuştur.)

Özellikle bilimkurgu edebiyatıyla ilgilenen Akın Başal’ın birçok edebiyat dergisinde yayımlanmış öykü ve şiirlerinin yanı sıra, öykü yarışmalarında aldığı birçok ödülü de var. Başal’ın çeşitli yarışmalarda ödül almış bilimkurgu öykülerinin yer aldığı “Hata Kanunları” (Crea Yayıncılık 2008) yayımlanmış 3. kitabıdır. Entropol Kitap’tan yayımlanan bu e-kitap “Hata Kanunları”nın 2. baskısı olarak hazırlanmıştır.

Akın Başal, 2014 yılında “Ş Kuşağı” isimli 4. kitabını “Türkiye’de yeni kuşaklar, kuşak çatışmaları ve iş dünyası için çözüm önerileri” alt başlığıyla yayımlamıştır. Kitap www.skusagikitap.com sitesinden satışa sunulmuştur.

Kitabımız hakkında:

  • Goodreads Künyesi